wtorek, 8 stycznia 2013

kilka słów o nas i czwartkowych obiadach

Najdrożsi.

Wypadałoby napisać kilka słów o nas i naszych występach na żywo, które macie okazję oglądać w czwartki w Klubokawiarni Kawalerka (Toruń). Pewnie większość już miała okazję nas poznać lub obejrzeć, jednak z autopsji wiemy, że dla niektórych wydarzenie to owiane jest tajemnicą i pada sporo pytań co to i po co to.
A więc dla przypomnienia, jeśli ktoś nie dotarł do zakładki ' o nas ' - jesteśmy przyjaciółkami, które razem mieszkają i razem gotują. Pewnego pięknego dnia postanowiłyśmy założyć blog (pozdrawiamy Kasię, naszą inspirację), w którym zamieszczamy głównie przepisy i dzielimy się nimi z czytelnikami. I tu bardzo ważna informacja dla zastanawiających się - nie wszystkie przepisy są autorskie. Lubimy czytać książki kucharskie, inne blogi, czy oglądać programy kulinarne. Są one dla nas inspiracją i dodatkową lekcją, szansą na nauczenie się czegoś nowego. Nie zdarza się jednak, że kopiujemy przepis co do słowa, najczęściej zmieniamy go na nasze potrzeby, czy dopieszczamy.
Jak już zdążyliście zauważyć, nasze przepisy pozbawione są produktów mięsnych. I takie pozostaną, gdyż naszym celem jest udowodnienie, że bycie wegetarianinem to nie tylko kotlet sojowy i sałata, a korzystanie z kuchni pełnej kolorów, smaków, zapachu, a przede wszystkim zdrowia. Nie jemy mięsa już 7 lat, także jesteśmy żywymi przykładami :-)

To kilka słów o obiadach.
Zostałyśmy zaproszone do gotowania przez Kawalerkę. Bardzo się cieszymy, że możemy dzielić się z Wami naszą kuchnią i to w tak bezpośredni sposób. Nie mniej, jest to dla nas nie lada wyzwanie, gdyż nie wszyscy obecni to wegetarianie, a kubki smakowe mięsożerców naprawdę czasem ciężko zadowolić :)
Oczywiście wszystko dzieje się na żywo. Musicie wiedzieć, że czasem korzystamy z półproduktów (jak np. masa makowa) lub niektóre produkty gotujemy wcześniej, by zaoszczędzić czasu. Jedna z ważniejszych cech naszego gotowania to również oszczędność czasu - chcemy pokazać studenckie oblicze gotowania.
Podczas naszego występu przyrządzamy zazwyczaj przystawkę, danie główne (obiadowe), czasem pieczemy coś słodkiego. Zawsze informujemy, kiedy w naszym menu pojawia się potrawa wegańska.
Z przyjemnością również odpowiemy na nurtujące Was pytania, wysłuchamy uwag, pokażemy produkty, z jakich korzystamy, a także zaangażujemy do kuchennej pomocy :)

To chyba wszystko, co chciałyśmy póki co przekazać. Kilka fotek z ostatnich naszych spotkań, tytułem przypomnienia :
Tymczasem kolejne spotkanie już w ten czwartek o godzinie 20:00. Naturalnie w Klubie Kawalerka, Rynek Staromiejski 1, Toruń. Zapraszamy :-*


1 komentarz: